co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

10 + 1 tipů kam o tomto víkendu v Praze na masopust

Konec masopust se blíží, máme před sebou poslední masopustní víkend. Tradiční oslavy hodováni a budou na mnoho místech po celé České republice. V našem přehledu Vám přinášíme 10 tipů na masopustní akce v Praze. Vyberte si, do kterého průvodu masek se zapojíte a nezapomeňte si doma masky.

1. 24. Žižkovský masopust
Žižkovský masopust má v Praze nejdelší tradici v novodobé historii. Čtyřdenní oslavy již 24. ročníku Žižkovského masopustu potrvají od soboty 25. února až do úterý 28. února před Popeleční středou, kdy vyvrcholí největším průvodem a veselicí v Praze.

2. 14. Karlínsky masopust
V sobotu 25. 2. 2017 Karlínské náměstí ožije masopustním veselím. Od 13 do 18.30 hodin zde proběhne již 14. ročník Karlínského masopustu, akce, která si za poslední roky získala stovky příznivců. Přijďte si i vy užít velkolepý průvod s koňským povozem, bohatý pódiový program, nespočet aktivit pro děti, masopustní speciality.

3. Malostranské masopustní veselí
Tradiční masopust v kulisách Malé Strany a Hradčan. Průvod začína před hostincem U Černého vola v Loretánské ulici. Aklimatizační zastávky pro masky budou probíhat celou cestu v hostincích, restauracích a putykách v ulicích Nerudově, Thunovské, na Malostranském náměstí. Po cestě bude hrát Pražský pouťový orchestr a Chlapecký sbor Bruncvík.ot.

4. Masopust v Toulcově dvoře
Středisko ekologické výchovy hlavního města Prahy Toulcův dvůr organizuje v sobotu setkání masek při oslavě konce masopustního období. Představení tradičních masek, průvod starou Hostivaří, tanec, scénky, masopustní občerstvení, ocenění zajímavých masek z řad návštěvníků.

5. Masopust s Prahou 4
Historicky první masopust pořádaný městskou částí Praha 4. Rej masek započne v sobotu 25. února ve 12.00 hodin v parku Na Pankráci a masopustní veselí potrvá až do odpoledních hodin

6. 15. střížkovský masopust
Spolek za veselejší Střížkov organizuje další ročník střížkovské taškařice. V duchu ztřeštěné rekonstrukce prvního pravěkého masopustu na Světě!

7. Ďáblický masopust
II. ďáblický Masopust se chystá na sobotu 25. února. Sraz ve 14 hodin před Radnicí.

8. Masopust v Roztokách u Prahy
Maškary se setkávají ve 13.00 na zámku v Roztokách (Středočeské muzeum) a po korunovaci krásné a vypečené Královny masopustu se vydávají v čele s ní bujarým průvodem vzhůru Kroupkou přes roztocké náměstí směrem na Únětice, na Holém Vrchu se setkává s Únětickými, Suchdolskými a možná Úholičskými a tentokráte se vrací zpět do Roztok, kde u autobusové zastávky Roztoky, rozcestí Žalov bude stát skvělé veliké zateplené šapitó s programem až do brzkých ranních hodin.

9. Masopustní průvod na Chvalský zámek
Oblíbený průvod masek vyráží v neděli 26. února 2017 ve 14 hod. od ZŠ Ratibořická (od 13:30 si tam lze vypůjčit masky), navštíví starostku na Úřadě MČ kvůli předání Masopustního práva

10. Letenský masopust
Zveme nejen obyvatele Prahy 7, ale i všechny další hosty na IV. ročník Letenského masopustu, který pořádají Galerie Scarabeus a Národní zemědělské muzeum pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a starosty Městské části Prahy 7 Jana Čižinského.

A na závěr ještě jeden speciální tip na poslední den masopust, tzn. na úterý 28.2. Kromě masopustního průvodu na Žižkově se organizuje další průvod na Břevnově. 23. Břevnovský masopustní průvod vyjde od KC Kaštan, Bělohorská 150. Sraz masek je v 15.45. V 16 hodin bude uděleno masopustní právo starostou Prahy 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních návštěvníků na svoji cestu po Bělohorské až k hotelu Pyramida, kde bude pochována basa. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci. Dorazí i kejklíř Vítek se svoji družinou a dlouhorukými Chudadly a další maškary. Během průvodu bude pro masky připraveno občerstvení.

Rády byste se zúčastnili masopustního průvodu, ale nemáte masku? Tady je návod na výrobu jednoduché masky od organizátoru Žižkovského masopustu.