co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

ART PRIZE CMB "FORMS AND MATTER OF THE WAIT"

03.04.2018 11:00
Galerie Českých center

Galerie Českých center s AreaCreativa 42 a The Chemistry Gallery
Vás zvou na výstavu ART PRIZE CBM„Forms And Matter Of The Wait“.

Výstava děl držitelů ceny Carla Bonatto Minelli (CBM) v Galerii Českých center představí evropské a jednoho izraelského umělce v Praze. Českou republiku reprezentuje umělec Břetislav Malý. ART PRIZE CBM vznikla v roce 2010 jako vzpomínka na piemontského umělce Carla Bonatto Minelli (1855-1878).

ART PRIZE CBM vznikla v roce 2011 jako vzpomínka na piemontského umělce Carla Bonatta Minella (1855–1878) s cílem podpořit současné umění se zvláštním přihlédnutím na mladou generaci.

Soutěžní bienále již čtvrtého ročníku je určené pro malíře, sochaře, fotografy a umělce pracující s video artem či performancí a organizované kulturní asociací Area Creativa 42 v italském Turíně. Letošní téma zní „Formy a materiály očekávání“

TURÍN - MILÁN - PRAHA - LONDÝN - MADRID

V rámci ročníku 2017/2018 proběhnou výstavy v Turíně, Miláně, Londýně, Madridu a v Praze. Vybraná díla mladých umělců budou k vidění právě u nás v Galerii Českých center od 3. do 20. dubna 2018!
Vítězové a finalisté byli vyhlášeni v listopadu loňského roku v rámci jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů umění v Itálii, Artissima Turín. Poté následovala prezentace tvorby ve Velké Británii na London Art Fair. Nyní se výstavy přesouvá z Londýna do Prahy a další jarní zastávkou má být Madrid.

ART PRIZE CMB "FORMS AND MATTER OF THE WAIT"