co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Libeňská pouť 2018

21.04.2018 12:00
kostel sv. Vojtěcha v Libni

V sobotu 21. dubna 2018 se koná IV. ročník Libeňské pouti.

Pořádá ji městská část Praha 8 ve spolupráci s farností svatého Vojtěcha a Osmičkou pro rodinu.

Akce se uskuteční v okolí kostela a úřadu městské části Praha 8 tzv. Bílého domu od 12 do 17 hodin.

Kulturní odpoledne, určené zejména pro děti, přinese netradiční pouťové atrakce, představí ukázky řemesel, pohádku a chybět nebude ani jarmark. Všechny atrakce jsou pro návštěvníky zdarma.
Libeňská pouť je zaměřena na celou rodinu, na atrakcích se však vyřádí především děti. Netradiční pouťové atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kušovou střelnici, houpačky ve tvaru zvířecích lodiček, kotrmelčák, velký houpák a barbarské sekery dodává umělecká a pouťová společnost Al Rašíd. Atrakce jsou všechny ručně zdobené originální malbou a vyřezáváním. Obsluha bude pro dotvoření ještě autentičtější atmosféry oblečena do dobových kostýmů.

Pro děti a nejen pro ně budou připraveny ukázky řemesel jako kovář, keramik, umělecký sklenář nebo vlásenkář/maskér v podání studentů a mistrů ze Střední odborné školy uměleckořemeslné. Jejich dovednosti si budou moci návštěvnici také vyzkoušet. Divadlo Víti Marčíka předvede od 15:00 dětem pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Pouťovou pohodu bude s písničkami na přání dotvářet diskžokej.

Pro ostatní návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky kostela zaměřené na sakrální architekturu, a také komentovaná prezentace varhan. Oživením pro návštěvníky kostela budou dva varhaní koncerty. Pro příchozí budou připraveny pamětní balónky s potiskem kostela a tombola.

Po celou dobu konání Libeňské pouti bude v kostele umístěna výstava „110. výročí vysvěcení kostela sv. Vojtěcha v Libni“, která byla poprvé prezentována veřejnosti v roce 2015.

Samozřejmostí bude bohatý jarmark a stánky s občerstvením pro malé i velké.

VSTUP NA ATRAKCE JE ZDARMA.

Libeňská pouť 2018