co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Lidská práva v současnosti

13.12.2017 18:00
Národní galerie v Praze - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47

slam poetry, divadlo, hudba, prezentace, diskuze
Velká dvorana Veletržního paláce
vstup volný
Co jsou lidská práva a jak je vidí odborníci a umělci? Zveme vás na debatu a vyjádření postojů k současné celospolečenské lidskoprávní situaci. Akci pořádá Organizace na pomoc uprchlíkům v spolupráci s Národní galerií v Praze.
Debata je součástí doprovodného programu k výstavě Zákon cesty, světově proslulého současného umělce Aj Wej-wej, který v reakci na nynější humanitární katastrofu říká, že není žádná uprchlická krize, jen krize lidstva... Při současném přístupu k uprchlíkům ztrácíme své základní hodnoty.
V rámci debaty budou našimi hosty jak umělci, kteří projevují své postoje v podobě slam poetry či divadla, tak odborníci, jež se lidskoprávní tématikou zabývají v každodenní praxi. 
Můžete se těšit na:
Honza Dibitanzl - slamuje od února 2015. Za své více než dvouroční působení na slam poetry scéně se dostal do republikového finále 2015 a 2017 a vyhrál několik exhibic. Jako jeden z mála dokáže plnohodnotně střídat pevné texty a improvizaci. Je to zástupce nejvyšší poezie, měří totiž 198 centimetrů a na debatě rovněž vyjádří svůj postoj k lidským právem a migraci.
Robert Netuka alias Tukan - slamuje od ledna 2017. Vítěz mnoha exhibic, finalista republikového finále 2017 a mistr ČR 2017 v Duo slamu spolu s Dr. Filipitchem. Ve svých pevných textech upřednostňuje sociálně-politickou tématiku, teď i se zaměřením na lidská práva. Chrlením slov občas nazýván "kulomet“.
JUDr. Martin Rozumek – ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., nám přiblíží aktuální situaci v oblasti migrace nejen v lokálním, ale i v globálním kontextu.
Zdeněk Velíšek - moderátor, redaktor, reportér a ikona zahraničního zpravodajství České televize. V roce 2015 převzal na francouzské ambasádě insignie rytíře Řádu umění a literatury.  V roce 2017 vydal knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem, ve které přibližuje integraci cizinců v nejbližším zahraničí, a o které budeme též mluvit.
11:55 (zapetdvanact) - mladý generační divadelní soubor absolventů KALD DAMU. Jejich inscenace vznikají převážně formou vedené improvizace na témata a předlohy, které je zajímají a baví. Divadelníci zapetdvanact představí krátkou inscenaci na téma lidských práv.
Řekni názor. Improvizuj. Fixuj. Hraj!
O hudební doprovod se postará Alec Momac.
Debata se uskuteční v českém jazyce.

Více informací : 

Lidská práva v současnosti

Lokalizace na mapě