co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

MINT: Brno Fashion Marketu 29

17.03.2018 10:00
Tržnice Brno

MINT: Brno Fashion Market s číslem 29 se bude konat v sobotu 17.3. v budově Tržnice Brno na Zelném trhu. Designéři a návrháři ji zaplní pestrou nabídkou designového oblečení, šperků a bytových doplňků. Kromě nákupů bude na návštěvníky čekat i hudební doprovodný program. MINT Markety dělá jedinečnými přátelská a pohodová atmosféra. Nejsou pouhým místem prodeje, ale také prostorem pro přátelské setkávání a navazování kontaktů. Vstup je jako vždy zdarma a bezbariérový. Vítány jsou rodiny s dětmi, vstup mají povolen i pejsci.

Na jednodenním MINT: Brno Fashion Marketu 29 se představí na sedmdesát nezávislých módních, šperkařských a designových značek. Svou tvorbu bude prezentovat například dílna ART-YVAH, ve které používají tradiční materiály i výrobní postupy při tvorbě nadčasových kabelek a batohů. Ze šperků zaujme třeba projekt cestovatelského páru Couple of Sand, kteří vytvářejí stříbrné šperky s pískem nasbíraným po celém světě. Autorka Daniela Fišerová, která stojí za značkou Ellastration, maluje zvířecí motivy na porcelán a textil.

Po celou dobu se MINT Market drží své původní filozofie – být platformou pro české návrháře a designéry, která jim pomáhá s propagací, kontakty i prodejem jedinečných výrobků, které je v českých podmínkách velmi obtížné dostat do běžné obchodní sítě. MINT markety jsou alternativou k nešvarům současného konzumního života. Nabízejí možnost odpovědného nakupování. Návštěvníci nakupují lokálně vyráběné produkty, které nemusely cestovat přes půlku světa, nepotřebují plastový obal. Peníze za ně utržené zůstávají místnímu prodejci, nikoliv nadnárodním řetězcům. Naprostá většina výrobků vzniká v malých sériích, v Česku a s jedinečným designem.

MINT: Brno Fashion Market 29
Tržnice Brno, Zelný trh
17.3. So 10.00 - 18.00
https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-29

MINT: Brno Fashion Marketu 29