co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Novoroční pražský ohňostroj 2018

01.01.2018 18:00
Různa místa

Pražský novoroční ohňostroj oslaví 100 let Československa. První den roku 2018 rozzáří Prahu ohňostroj v národních barvách, který zakončí tóny české hymny.

Ohňostroj s ústředním tématem „Sto let v hlavním městě Praze“ uvede rok oslav, které nejen Prahu, ale celou Českou republiku, v roce 2018 čekají. Osmičky totiž hrají v historii našeho národa, a to i podle historiků, celkem zásadní roli. Osudových osmiček je v českých dějinách zhruba čtyřicet, což je i z hlediska statistiky vysoké číslo.
Ohňostroj oslaví ještě jedno výročí, které připadá přímo na 1. leden, a to 25 let od vzniku samostatné České republiky.

Světelná show nad Prahou připomene pocity hrdosti spojené s první republikou, zápal boje o naší státnost během Pražského povstání a volnost i naděje Pražského jara 1968. Radostné pocity z nově nabyté svobody naznačí obrazy Sametové revoluce a následovat bude vhled do 21. století. Celý průřez historií hlavního města a českého národa slavnostně zakončí tóny státní hymny.

K vidění budou například japonské technologie nové typy japonských sférických pum, ohnivé hřiby simulující nálet, červené sloupy o výšce 18 m. Novinkou budou efekty ve tvarech a barvách české vlajky, které byly vyrobeny pro novoroční ohňostroj v Itálii.

Celá show bude trvat přesně 660 sekund, tedy 11 minut.

Pro sledování se nejlépe hodí:

pražské mosty (Čechův, Mánesův, Štefánikův)
Dvořákovo nábřeží
Pařížská ulice
vrch Petřín
i samotná Letná
svah v Riegrových sadech
Vítkov

Více informací : 
Související články: 

Novoroční pražský ohňostroj 2018