co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Olomoucký masopust 2018

08.02.2018 22:00
centrum města

Vlivem dnešní moderní uspěchané doby zvyklosti masopustních slavností pomalu zanikají. Olomoucký masopust přispívá k oživení a znovuzavedení tradic oslav těchto významných svátků. Jedná se o událost, která bude odrážet nejen historické, ale i současné kouzlo města Olomouce v tomto zimním období. Olomoucký masopust přináší lidem nezapomenutelné zážitky a živé obrazy z dějin masopustního veselí.

Oslavy Olomouckého masopustu 2018 proběhnou od čtvrtka 8. února do soboty 10. února.

Třídenní oslavy zahájí masopustní party nejen pro studenty. Pro žáky základních škol bude připraveno zábavné dopoledne, na kterém si užijí spoustu zábavy a dozví se zajímavosti z historie masopustu. Součástí oslav je také Ples, který se odehraje ve velkolepém stylu a přiláká nejen místní návštěvníky a významné osobnosti města Olomouce. Vrcholem oslav pak bude zabijačka a průvod v maskách.

Nejvýznamnější svátky karnevalu, hojnosti pokrmů a hodování opět ožijí v Olomouci! Každý si najde to své, bez ohledu na to, zda jste žena, muž, dítě či student.

A kde všude se bude slavit?

8.2.
Party

Studentská masopustní party v S-klubu
9.2.
Dětský den

Dopoledne: Dětský den ve Smetanových sadech – třídy základních škol se vzájemně utkají v různých disciplínách
9.2.
Ples

Večer: Ples na Výstavišti Flora Olomouc
10.2.
Zabíjačka

Zabijačka a Masopustní průvod městem

Olomoucký masopust se vrací k tradicím. Hledáme všechny, komu nejsou tradice cizí, všichni, kdo jste hrdí Hanáci. Pracujeme s těmi nejlepšími, a společně připravíme ten nejlepší karneval na celé Moravě. V zimním období tak otevřeme město Olomouc turistickému ruchu, naplníme hotely, restaurace a veřejná prostranství. Olomoucký masopust se vrací v plné parádě.

Více informací : 

Olomoucký  masopust 2018