co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Vernisáž a výstava "Ze života stromů"

22.03.2018 18:00
Galerie domu pánů z Kunštátu a Poděbrad

Zveme vás na vernisáž a výstavu, jejíž téma "Ze života stromů" by se mohlo zdát běžné, ovšem ne pokud se ho chopí pět různých autorek. :)
Stromy jsou život, energie, příběhy, nekonečná inspirace. Stromy jsou solitéry, a přesto tvoří kompaktní společenství. Stejně jako jednotlivé exponáty naší výstavy. Výtvarné uchopení tématu každým z účastníků je velmi zajímavě propojeno v jednotném celku a zároveň rozvětveno různými styly a použitým materiálem.

Na výstavě se představí volné sdružení výtvarnic z oboru šperk, oděv, malba. Výtvarné uchopení tématu každým z účastníků je velmi zajímavě propojeno a zároveň rozvětveno různými styly a použitým materiálem. Přichystaly jsme pro vás netradiční šperky, romantické oděvy a malbu ve velkém formátu.

Místo konání:
Galerie Kunštát – románské sklepení domu pánů z Kunštátu a Poděbrad, Řetězová 222/3, Praha 1, Http://www.galerieukunstatu.cz

Vernisáž:
čtvrtek 22. března 2018 v 18:00 hodin.

Vernisáž zahájí taneční sekce SHŠ Collegium Armatum. Úvodní slovo pronese kurátorka výstavy, výtvarnice, spisovatelka a ilustrátorka Denisa Prošková.

Výstava potrvá od 23. března do 30. dubna, otevřeno denně 14 až 23 hod.

FB událost: http://bit.ly/ze-zivota-stromu

O autorkách:

Lenka Blažková
Tvoří pod značkou LENKA BLAZA. Zabývá se tvorbou autorského šperku a artefaktů. Hledá pro sebe alternativy a svobodu. Do tvorby projektuje své životní prožitky, postoje a zkušenosti, zhmotňuje své pocity a vlastní vidění světa. Ovlivňuje jí městská industriálnost a zároveň se cítí být oslovována nekonečností hmoty a energií přírodního světa. Šperky vznikají unikátní technikou pájení, kombinuje je s korálem, perlami, drahými kameny, fosiliemi a exotickým dřevem. Jsou určeny všem ženám, které dávají přednost originálu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Díla Lenky Blažkové můžete vidět v řadě galerií a na designových akcích. Tvorbu představila na mnoha samostatných a společných výstavách.
https://www.fler.cz/lenka-blaza

Helena Görnerová
Helena říká: „Každý nádech a výdech v našem životě směřuje k oživení. Naší krve, našeho života, všeho, čeho se v jeho průběhu dotkneme. Ať už jsou to skuteční lidé, jejich osudy nebo třeba kmeny stromů a stébla na loukách, všude zanecháváme své otisky. Doufám, že ty mé vám přinesou radost a vnitřní klid. A věřím, že vaše otisky zůstanou v mých obrazech napořád.“
Autorce v roce 2010 vyšla samostatná fotografická publikace. Svou tvorbu představila na řadě výstav doma i v zahraničí.
https://www.fler.cz/helenag

Klára Bláhová
Je vystudovanou inženýrkou ekonomie, avšak jehlu držela v ruce od malička. Po úspěšné kariéře v oblasti financí v roce 2011 odešla na mateřskou dovolenou, kde se postupně také začala věnovat navrhování a tvorbě oděvů pro ženy. Ke třem dětem přibyla v roce 2014 rovněž péče o značku KLARA BLAHOVA. Šije pro ty, které chtějí vyčnívat trochu z davu. Jde cestou kvality, nápaditosti a zejména nápadnosti, kombinuje barvy a vzory. Volí jednoduché střihy a soustředí se především na barevnou skladbu, efekty, aplikace, celkové zpracování.
https://www.fler.cz/klara-blahova

Tereza Vydrová Škarková
Vystudovala textilní a oděvní návrhářství, posledních pět let se intenzivně věnuje šité tvorbě dámské a dětské. Její oděvy jsou navržené i vyrobené přímo jí, bez jakékoli další pomoci, a to včetně focení a další propagace. Jedná se o originály, které šije jen párkrát, minimálně opakuje, stylově však rukopis zachovává. Aktuální nabídka je z 99% pouze v jednokusovém provedení, výjimku tvoří při účastech na řemeslných a jiných akcích. Ráda tvoří v duchu slow fashion, včetně recyklací - v podstatě tak trochu popírá slovo "móda", které nemá moc ráda. Stále je to pro ni spíš symbol zbytečného plýtvání a okázalosti. V tomto se snaží jít proti proudu a dělat především to, co vyjadřuje duši - ať už vlastní vnitřní obrazy a radost, anebo ty sdílené od jiných.
https://www.fler.cz/theresicka

Hana Valentová
Když byla malá, chtěla být cikánka, co hádá z ruky. A tak vystudovala užitou geofyziku na Přírodovědecké fakultě, což je takové věštění z křišťálové koule na profesionální úrovni. A tím se i živí. Jelikož je odjakživa sukňová a to, co bych ráda nosila, nedá se koupit, tak se naučila šít. Není švadlena, jen ve volných chvílích horečnatě realizuje vize, které přicházejí, řečeno s Jiřím Žáčkem, ponejvíce v mezerách mezi vteřinami… Hanu inspirují barevné proměny ročních dob, zázraky všedních dnů, folklorní motivy a krásné látky, kterým nedokáže odolat.
https://www.fler.cz/slapota

Vernisáž a výstava "Ze života stromů"