co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Benefiční koncert pro Zachraňme lesy

09.09.2019 17:30
Přístav 18600

V pondělí 9. 9. proběhne v karlínském Přístav 18600 velmi speciální benefiční koncert spojený s veřejnou debatou ohledně budoucnosti našich lesů, o jejichž osudu se bude hlasovat v polovině září v Poslanecké sněmovně.

A právě na podporu zásadních a potřebných pozměňovacích návrhů "Pekarová, Fialová, Holomčík" novely tzv. "lesního zákona" zahrají Jan P. Muchow & The Antagonists a Bára Zmeková, v krásnem prostředí u Vltavy, kde se sejdou i odborníci na danou problematiku a doufáme, že i všichni, kteří fandí (nejen) našim lesům a přírodě.

Účast na besedě potvrdili: poslankyně Pekarová Adamová, poslanec Schiller, poslanec Holomčík a Ing. Tomáš Pospíšil z LDF Mendelu.

Kampaň Zachraňme lesy programově a důsledně řeší problematiku lesů a jejich současný katastrofální stav a poukazuje na nutnost tento stav změnit.

Vstupné na koncert a debatu je dobrovolné a celý výtěžek poputuje na podporu našich lesů.

https://zachranmelesy.cz

LINE-UP

17:30-19:00 | Veřejná debata v Divadle Ruderál
19:15-20:00 | Bára Zmeková (koncert)
20:00-21:00 | Jan P. Muchow & The Antagonists (koncert)

JAN P. MUCHOW AND THE ANTAGONISTS
Unikátní živé koncertní provedení scénické hudby a písní Jana P. Muchowa pro film v podání autora a jeho přátel: Emy Brabcové (Luno, Khoiba), Václava Havelky (Please The Trees), Marka Doubravy (Hm..., ex Tatabojs), Jana Janečky (Southpaw, Republic Of Two, Luno), Marie Dorazilové (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet) a Jenovéfy Bokové (Comenius Quartet). Program se skládá z hudby a písní napsaných JPM výhradně pro jednotlivé filmy. Zazní tak legendární Lucky Boy z filmu Samotáři vedle křehkého tématu z filmu Grandhotel, temných tónů z filmů Ve stínu a Normal, nebo westernovské Out Of Shadow z polského filmu Yuma, kde pro film poprvé spojili své síly Jan P. Muchow a Václav Havelka, aby nahráli ústřední píseň. A jak různorodá je tvorba JPM pro jednotlivé tituly, tak pestré je koncertní provedení samo. Housle, violoncello, klavír a podmanivý hlas Emy Brabcové, jemná rytmika, hra na pilu, elektronika, kytara a uhrančivý zpěv Václava Havelky. Prostě skvělý a ojedinělý zážitek, jemuž dodá na výjimečnosti nejen prostředí, ale také fakt, že jde v nejbližší době o jediné plánované vystoupení.
BÁRA ZMEKOVÁ
Skladatelka a multiinstrumentalistka pohybující se mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem, plynule přechází od klavíru k elektrickému pianu, syntezátoru nebo kytaře. Pro její živá vystoupení je velmi příznačná intenzivní atmosféra. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”. Bára navíc letos vyhrála prestižní ocenění Czech Music Crossroads a samozřejmě vydala nádhernou desku Lunaves.
https://barazmekova.bandcamp.com/

VEŘEJNÁ DEBATA
Tento večer nebude pouze o hudbě: před samotným koncertem proběhne veřejná debata na téma současné problematiky, jež se týká našich lesů. Bude představena kampaň Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika Zachraňme lesy a prezentovány možnosti řešení a nápravy současné situace včetně nutných legislativních kroků, a to v té nejbližší budoucnosti několika týdnů. Informace o hostech diskuze budeme průběžně zveřejňovat.

Benefiční koncert pro Zachraňme lesy

Další akce

07.08.2019 16:00

Nová barevná, pozitivní výstava v centru Prahy v prostorách baru Ježkovy voči.
Přijďte se podívat, usadit se na zahrádku ve vnitrboloku, dát si kávu a třeba si něco zakoupit.
Výstava...

18.09.2019 18:30

Setkání se španělským spisovatelem, který pohovoří se svým českým vydavatelem a také s překladatelem jeho románu "K otevřenému nebi".

Antonio González Iturbe (Zaragoza, 7. března 1967) je...

19.09.2019 14:00

Óčko a KFC tě zvou na další ročník Pořádné porce zábavy už 19. září! Po celý den se můžeš těšit na nadupaný program plný hudby, nejrůznějších vystoupení a dobrého jídla. Na scéně nebudou chybět:...

19.09.2019 17:00

Velvyslanectví Thajského království v Praze vás srdečně zve na událost "Dobrý den z Thajska", kterou pořádá dne 19. září od 17:00 do 20:00 na zahradě rezidence velvyslankyně, v rámci čehož bude...

19.09.2019 19:00

-----live bands-----
Tata Bojs
Mucha sólo
Hellwana
I Love You Honey Bunny
Lovesong Orchestra
Madhouse Express

-----djs-----
Trus'me (uk)
...

20.09.2019 08:00

10. VÝROČÍ PARTNERSTVÍ MĚST JABLONCE N. N. A KAUFBEURENU...

20.09.2019 11:00

GO Day proběhne v pátek 20. září 2019 ve 22 zemích světa včetně České republiky, kde se akce koná pod záštitou ministra zdravotnictví ČR Adama Vojtěcha. Jedná se o cyklojízdu hlavním městem, na...

20.09.2019 14:00

Všichni, kdo si oblíbili největší pražský piknik spojený s atraktivními koncerty zdarma a krásné prostředí památkově chráněných Havlíčkových sadů, by si měli zatrhnout datum 20. a 21. září.
...

20.09.2019 19:00

Zveme Vás na večer s izraelským spisovatelem Eškolem Nevem a jeho novým románem Tři patra.

Děj románu se odehrává v současném Tel Avivu, ale témata, která přináší, jsou obecně lidská a...

21.09.2019 09:00

Letošní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR budou vedle pražské vojenské přehlídky nejvýznamnější veřejnou akcí v celé České republice zaměřené na připomenutí stého výročí vzniku...