co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Dyzajn market Zima naladí na vánoční atmosféru i nejmenší návštěvníky!

Organizátoři Dyzajn marketu Zima si pro své nejmenší návštěvníky opět připravili kreativní zónu nejen pro děti plnou zajímavých workshopů a kreativních dílen. “ Dyzajn market je o kreativitě a přesně to chceme rozvíjet u našich nejmenších návštěvníků. Chceme, aby se na Dyzajn marketu Zima cítili pohodlně jak děti, tak rodiče a mohli si tak celou akci užít podle svého. Při našich workshopech se naučí plno nových věcí a pomůžeme jim tak i zkrátit čekání na Ježíška,” vysvětluje Markéta Šindlová, dramaturg dětské kreativní zóny Dyzajn marketu.
V sobotu 12.12 se v dětské zóně uskuteční workshop s Ponrepo dětem se svým Lunaparkem filmových vynálezů. Děti si vyrobí vlastní film a rodiče si budou moci koupit předplatné do kina. Během workshopu s jazykovou školou Keytone si děti vlastními zážitky rozšíří svou anglickou slovní zásobu o pár nových slovíček. Filozofií jazykové školy Keytone je, že dítě má v sobě zvědavost, která je motivací k učení nových věcí. Využívají k tomu všechny své smysly - čich, hmat, chuť a sluch. Učí se vlastními zážitky- stejným způsobem se naučily svůj rodný jazyk. S úspěšným crowfundigovým projektem Ypsilonie - cesta do vyjmenované země, se děti formou hry naučí i vyjmenovaná slova. “ Ypsilone je zábavná desková hra. A taky země, fiktivní svět, který je vybudován pomocí slov vyjmenovaných a jim příbuzných. Hráč, který do země vstoupí, se pohybuje mezi těmito slovy velmi přirozeně. Dá si smažený sýr v hostinci U Syna Přemyslova, musí projít babykovým lesem do bylinářství v Nezamyslicích a vyhrává ten, kdo dojde nejdřív pro třpytivý poklad”, říká Barbora Mazůrková, autorka hry.
V neděli 13.12 se rodiče a děti mohou těšit na animační workshop s Aeroškolou, Unlimited design - o tom též větičku a Ypsilonií. O týden později si nejmenší návštěvník zkrátí čekání na Ježíška při kreativní dílně s Papírnou,Ypsilonií a možná ještě jedním překvapením v odpoledních hodinách. V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit na představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká, Toy machine a Damúza.Pohádky divadélka Kaká jsou interaktivní, plné písniček a loutek navržených a vyrobených profesionálními scénografy. V představeních divadelního spolku Toy machine se budou před zraky náštěvníků rozehrávat obyčejné předměty denní potřeby. Divadlo Damůza si připravilo drobnou loutkovou pohádku vyznačující se precizním provedením, minimálním obsazením, autorským přístupem k loutkám a výtvarné stránce představení a důrazem na poselství silného příběhu. V neděli 20.12 vystoupí Dětská opera Praha.

Třídenní Dyzajn market Zima se uskuteční na piazzetě Národního Divadla 12. - 13. a 20. prosince 2015 od 10:00 do 19:00. Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.

Program kreativní zóny nejen pro děti Dyzajn marketu Zima

Sobota 12.12
10:00 - 13:00 Ponrepo dětem
13:00 - 15:00 Workshop s jazykovou školou Keytone
15:00 - 17:00 Workshop s Ypsilonií

Neděle 13.12
10:00 - 13:00 Aeroškola
13:00 - 15:00 Unlimited design
15:00 - 17:00 Workshop s Ypsilonií

Neděle 20.12
10:00 - 13:00 Workshop s Ypsilonií
13:00 - 15:00 Dílnička s Papírnou