co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Kde oslavit 1. máj zadarmo – majálesy, pivní slavnosti, festivaly, jarmark nebo Líbačka na Náplavce

Akce na oslavu 1. máje neplánuji jenom politické strany. Oslavit Svátek práce můžete taky na dalších akcí, které nejsou spojeny s politickou agitaci a jsou bez vstupného. V přehledu naleznete, několik akcí v Praze, ale taky akci v Olomouci, Benešove, Humpolci nebo na letišti u Kladna.
Historická Praha se na jeden den stane centrem studentského veselí díky třetímu ročníku Studentského Majálesu . Venkovní program bude vrcholit volbou krále nebo královny Majálesu. V parku Folimanka zahrají na festivalu Pojď dál Vltava, Tam Tam batucada a The Tap Tap. U Břevnovského kláštera v Praha 6 se koná pivní festival První Pivní máj. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost ochutnat výrobky od dvaceti vybraných minipivovarů z celé ČR. Celkem bude na čepu 80 druhů piv. Litovel Černý Citron zdarma k polibkům s drahou polovičkou si můžete dát na akci Líbačka na Náplavce. Alternativní vítání jara nabízí akce Nezevli doma a 1.5. ZVEDNI ZADEK na 1. oslavu jara v pražských Dejvicích.
V Benešově se můžete těšit na tradiční Benešovský jarmark s bohatým kulturním programem, dobovým řemeslným tržištěm, lunaparkem, dobrým jídlem a pitím. Hlavní hvězdou kulturního programu je kapela Buty.
V Olomouci se uskuteční jako součást Ekojarmarku koncert EDO 2015 na Horním naměstí. Představí se Zrní, Květy, Živé kvety a další skupiny.
Na letišti Velká Dobrá u Kladna se konají IV. středočeské Pivní slavnosti. K pivu Vám zahrají No Name anebo Děda Mládek Illegal Band. Na večer se plánuje projekce hokejového utkání ČR – Švédsko.
V Humpolci se připravuje na 1 .máje 16. ročník městských slavností MAJÁLES s pestrým programem pro všechny generace, pobaví se děti i dospělí, teenageři i dříve narození.