co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Objevuj Moravskoslezský kraj zdarma - Zoo a botanický park Ostrava

01.09.2020 20:30
Zoo a botanický park Ostrava

Zoologická zahrada a botanický park se otevírá všem návštěvníkům. Od 1. září až do konce října 2020 nebudou muset lidé platit vstupné. Jediné, co musejí udělat, je vyzvednout si u pokladny vstupenku, na základě které budou vpuštěni do zoo. Volný vstup se nevztahuje na parkovné, jízdu zoo vláčkem a safari expresem. Projekt je financován Moravskoslezským krajem.
 
Komentovaná setkání u zvířat
Zoo je v září a říjnu otevřena od 9 do 18 hodin, pavilony se zavírají v 17 hodin. Lidé si mohou prohlídku zoologických expozic zpestřit komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat. Aktuální harmonogram je následující:
 
Každý den
10:00, 13:30, 16:45 medvědi a hulmani (pavilon Čitván)
12:00 šimpanzi (Pavilon evoluce)
mezi 13:00-13:30 začátek denní péče o slony (uvnitř pavilonu)
14:00 lemuři (Ráj lemurů)
O víkendech a svátcích
10:30 vydry (expozice Čitván)
11:30 mandrili
14:30 lemuři (Ráj lemurů)
14:30 levharti (Pavilon indických zvířat)
Vybrané dny
NE v 13:00 supi (voliéra supů bělohlavých)
ÚT, ČT v 11:00 žralůčci (pavilon Papua)
Většina setkání u venkovních výběhů probíhá pouze za pěkného počasí. Během setkání prosíme o dodržování bezpečného odstupu od návštěvníků a zejména od komentujícího chovatele. Z nenadálých provozních či veterinárních důvodů může být setkání zrušeno.
Objevte botanické stezky
Nejen zájemcům o botaniku, ale i milovníkům klidnějších procházek doporučujeme areál botanického parku s malebnými zákoutími a odpočinkovými zónami. Na Cestě vody se můžete těšit na procházku kolem několika rybníků, lesních tůní i přirozených mokřadů. Nachází se zde i několik voliér, které obývají sovy a velcí dravci. Nechybí ani dětská hřiště na Ptačí a Sluneční louce. Na Cestu vody navazuje Cesta lesa, která Vás provede lesem se stoletými i staršími porosty původního Velkého ostravského lesa. Odpočinout si můžete v zajímavě řešeném lesním altánu a poté dojít až k ostrovním expozicím lemurů a k safari.  Zejména během horkého léta lidé ocení třetí ze stezek – Cestu stínu, která nabízí blahodárný stín a teploty o několik stupňů nižší než v okolí. Ale i v tomto období má stezka, jejíž součástí je visutá lávka a povalový chodník, své kouzlo…

Podmínky „Vstupů zdarma“ jsou velmi prosté. Každý návštěvník zapojené turistické atraktivity má v běžné otevírací době a za standardních podmínek určených provozovatelem turistické atraktivity vstup za 0 Kč.
U vstupu není potřeba nic dokládat, podmínkou není ubytování v Moravskoslezském kraji, bydliště mimo kraj ani nic podobného. Je to prostě zdarma.
Před návštěvou dané turistické atraktivity doporučujeme pouze ověřit si otevírací dobu. Je možné, že vstup do některých objektů je po předchozí rezervaci. Počítejte prosím také s tím, že v určité dny, zvláště o víkendech, může být na některých místech více návštěvníků než by bylo obvykle.
Může se také stát, že v rámci turistické atraktivity bude v období září a října probíhat nějaká akce (festival, koncert, speciální doprovodný program), jejíž vstupné bude zpoplatněno.  Ačkoliv těchto dnů nebude mnoho, doporučujeme vždy sledovat příslušné weby atraktivit. Standardně však je vstup zdarma a proto neváhejte a využijte tuto zcela výjimečnou možnost poznat krásy Moravskoslezského kraje bez placení vstupného!

Přehled všech míst zapojených do akce Vstupy zdarma
Mapa míst zdarma zapojených do akce Vstupy zdarma
 

Více informací : 

Objevuj Moravskoslezský kraj zdarma - Zoo a botanický park Ostrava

Další akce

29.05.2021 09:00

Na pražské náplavky se v sobotu 29. května 2021 posedmé vrátí festival plný sportu, umění a aktivit pro rodiny s dětmi ve věku 0-12 let. Pozvěte kamarády.

15.10.2021 19:00
Věřili jsme. Do poslední chvíle. Věřili jsme, že to zvládneme a letošní Signal Festival se uskuteční. Bohužel jsme se dostali do momentu, když už to dál nejde… Jednali jsme s ministrem zdravotnictví...