co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

United Islands of Prague nabídne také atraktivní doprovodné aktivity pro celé rodiny s dětmi

Pražský multižánrový festival United Islands of Prague nabídne vedle koncertů více než 100 hudebních objevů také atraktivní doprovodné aktivity pro celé rodiny s dětmi. Uprostřed Prahy v termínu od 25. do 26. června vyroste lezecká stěna pro děti, školička pro malé dýdžeje, divadelní scéna nebo dětský koutek. V čase mezi koncerty talentovaných hudebníků a kapel jako jsou například L´Aupaire, Get Your Gun, Monika Brodka, Leyya nebo Zeid Hamdan, si na Kampě, Střeleckém ostrově, Janáčkově nábřeží a v Kinského zahradě mohou návštěvníci sestavit svůj vlastní celodenní program. United Islands of Prague jsou i letos díky podpoře hl. m. Prahy a partnerům zcela zdarma. Více informací najdete na www.unitedislands.cz.

Škola breakdance, divadlo či dětský koustek pro děti na Kampě

Na travnaté ploše na ostrově Kampa vzniknou badmintonové kurty i horolezecká stěna pro nejmenší s instruktorem. Dýdžejskou školičku povede DJ Ezop, školu breakdance a hip-hopu Radek Brusch z Elements crew. Trojnásobný mistr světa v Electric Boogie Michal Nedvěd alias Jesus se postará o moderování a ukázky beatboxu. Na Kampě najdeme také novodobou švédskou hru Spin Ladder, kterou mohou hrát děti i dospělí, a divadelní scénu, kde se bude vždy od 15.00 konat řada divadelních vystoupení pro děti. V sobotu se představí loutkové a objektové divadlo Toy Machine, pouliční divadlo Trakař, které zahraje tři absurdní pohádky z celého světa a k vidění bude i hravý loutkový příběh Pověsti české. O nedělní program se postará Divadlo v Kufru, pouliční divadlo Trakař a hry O Karkulce a Dva potulní rytíři. Nejmenší návštěvníci se zabaví v Kubíkově dětském koutku, kde najdou spoustu různorodých aktivit – házení na cíl, bludiště, Kubíkovu hádanku, pexeso a puzzle i Kubíkovu zahrádku s divadelními rekvizitami. Připraveno bude také malování na obličej nebo zábavné trampolínky.

Pole dance, bojový sport i sebeobrana pro dospělé v Kinského zahradě

Moderní zóna v Kinského zahradě nabídne program pro každého, kdo se rád hýbe a koho zajímají nové sporty a osobnostní rozvoj. V Kinského zahradě bude umístěna workout konstrukce, kterou postaví tým Revolution 13 a na níž později předvede své umění. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet své dovednosti stejně jako na taneční tyči. Na té Petra Kijonkova z Acrobatic&Pole Dancers DUO ukáže, jak se cvičí pole dance ve dvojici. Na programu budou i ukázky a workshopy izraelského bojového sportu kravmaga, jehož základem je sebeobrana. Moderní sebeobraně se budou věnovat i další workshopy. V moderní zóně najdeme také odborníky na výživové poradenství.

Relax a nevšední společenské hry pro celou rodinu na Střeleckém ostrově

Oddechová zóna na Střeleckém ostrově nabídne program pro rodiny, které chtějí zaplnit volný čas nenáročnou formou. Připravena bude finská hra Môllky, švédská královská hra Kubb, která supluje dobývání území nebo oblíbený petanque. Představí se i organizace Nyctaulus podporující poraněné netopýry ve volné přírodě.

Na nádraží Praha-Bubny se otevře bubenická stage

Výjimečná stage festivalů United Islands of Prague a METRONOME bude otevřena v neděli 26. 6. v prostředí nádraží Praha-Bubny. K festivalu United Islands of Prague se již podruhé připojí Památník Šoa Praha. Prostor zapomenutého nádraží Praha-Bubny rozezní koncerty Miloše Vacíka a Jaroslava Kořána spolu s bubenickou formací TamTam Batucada. Kromě speciálního bubenického programu budou moci lidé navštívit místo dotýkané dramatickou minulostí, odkud bylo během 2. světové války deportováno na padesát tisíc občanů
a rozhodovalo se zde o zásadní proměně kulturní identity Prahy.