co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Žižkovské pivobraní 2016 nabídne více než sto druhů chmelového nápoje

V termínu od 3. do 4. června se v parku Parukářka na pražském Žižkově uskuteční již pátý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní 2016. V areálu festivalu čeká na návštěvníky více než sto druhů pivního nápoje od renomovaných českých výrobců piva. Kromě exkluzivních pivních speciálů je připraven také bohatý doprovodný program. Na hudebním podiu se představí zajímavé hudební kapely, nejmenší návštěvníky zaujme dětská zóna, na své si přijdou také jídelní gurmáni, pro které bude k dispozici kvalitní občerstvení. Vstup na festival je zdarma.
V rámci letošního ročníku Žižkovského Pivobraní, čeká na návštěvníky areálu celkem třicet jedna minipovarů, které se svými zkušenými sládky připravily více než sto druhů lahodného piva různých charakterů. V rámci celovíkendového programu tak bude možnost ochutnat spodně nebo svrchně kvašená piva, pšeničné speciály, Ale`s piva, ovocná piva typu radler, vícestupňová piva nebo piva vyrobena z amerického chmelu.
"Jako každý rok vybíráme pro návštěvníky festivalu zajímavé minipivovary, které mohou nabídnout něco speciálního. Letos ne nám povedlo zajistit pestrý počet producentů piva, a tak budou mít návštěvníci z čeho vybírat," řekl Tomáš Čekal, vedoucí odboru vnějších vztahů a komunikace Prahy 3.
Jak už je na Žižkovském pivobraní zvykem, na podiu se po celý víkend představí zajímavé hudební skupiny. Dramaturgie pivobraní je velmi rozmanitá a tak si na své přijdou fanoušci různých žánrů. Návštěvníci se tak mohou těšit na hip hopovou kapelu PSH, folkovou skupinu Jablkoň, styl ska punk zastoupí uskupení Žádnej stres, rockovou skupinu Hromosvod nebo skupinu Strahov. Podium však nebude patřit pouze hudbě. Kromě koncertů budou připraveny také tématické pivní soutěže, kterých se mohou zúčastnit příchozí návštěvníci.
"Pivobraní není jen i pivu. Připravujeme bohatý program, který celý festival ještě zatraktivní. Letos bude připravena rozsáhlá dětská zóna, herní zóna a také atraktivní pivní soutěže. Velkým lákadlem je samozřejmě hudební program," uvedla starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová.
Žižkovské pivobraní však není pouze o pití a ochutnávání piva. Už minulé ročníky napověděly, že akci hojně navštěvují také rodiny s dětmi. Proto, pro nejmenší návštěvníky organizátoři připravili speciální dětskou zónu se skákacími hrady, mobilním pískovištěm a dalšími aktivitami.
Na své si během programu pivobraní přijdou na Parukářce také příznivci dobrého jídla. V připravených občerstvovacích stáncích a food truckech budou mít možnost ochutnat různé delikatesy tradiční i moderní gastronomie. Těšit se mohou na domácí hamburgery, masové steaky, bramborové placky, sýrové raklety ale i zástupce sladkých pochutin.

Seznam pivovarů

STÁNEK NÁZEV PIVOVARU
1 Knížecí pivovar Plasy
2 Berounský medvěd
3 Pivovar Příšov
4 Pivovar U Lenocha
5 Rodinnyý pivovar Zichovec
6 Pivovar Uhříněves
7 Pivovar Bizon
8 Good bulldog
9 Pivovar Kout na Šumavě
10 Pivo Zloun
11 Pivovar Hotel na Rychtě
12 Pivovárek na Kopečku
13 Pivovar Raven
14 Rodinný pivovar Dobruška
15 Pivovar Černý orel
16 Pivovar Lobeč
17 Pivovar Krušnohor
18 Minipivovar Friesovy boudy
19 Restaurace a minipivovar Stará škola
20 Minipivovar Ujkovice
21 Pivovar Moravský Žižkov
22 Hostinec a pivovar U Hušků
23 Rodinný pivovar Bravůr
24 Pivovar Kozlíček
25 Biskupický pivovar Gajdoš
26 Brněnský minipivovar Richard
27 Pivovar Hostomice pod Brdy
28 Želivský klášterní pivovar
29 Pivovar Marina
30 Pivovar Dalešice
31 Pivovar Kolčava