co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Masopustní veselí o víkendu pokračuje na dalších místech po celé České republice

O tomto víkendu pokračuje masopustní hodování dalšími akcemi. V sobotu se můžete zúčastnit například staročeského masopustu v Hamrech u Hlinska nebo Masopustu ve Skalách. Na neděli se připravuje mimo jiné staročeské maškara v Jeníkově. Bujarou oslavu slibují organizátoři oslavy masopustu v Zámeckém areálu Ctěnice.
Masopustní průvody s maskami na Hlinecku jsou zapsány na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Ve srovnání s jinými regiony masopust na Hlinecku nemá charakter karnevalový, ale ráz obchůzky. Na tradiční masopustní obchůzku se můžete na Hlinecku podívat v sobotu v Hamrech a v neděli pak v Blatně, místní části Hlinska.
V sobotu se koná taky Masopust ve Skalách. Tradiční masopustní veselici navštíví CIRKUS SKALOUSEK. V poslední lednovou sobotu se můžete pořádně poveselit taky v hornickém muzeu Mayrau. Letos se vydají na Mayrovku masopustní průvody z Podprůhonu, Tuháňe, Libušína a z Vinařic.
V neděli pořádá Staročeskou maškaru Sbor dobrovolných hasičů Jeníkov. Masopust v Semilech slibuje tanec masek s občany, soutěže pro děti s Lenkou Hřibovou. Na závěr pochování Masopusta.
O tradiční lidové masopustní veselí se v neděli 31.1.2016  v Zámeckém areálu Ctěnice postará Malá česká muzika Jiřího Pospíšila. Chybět nebudou koblížky ani horký mošt a medovina. Originální českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví HUDERA A SYN.
Fantaskní masopustní rej se uskuteční v areálu Valdštejnské lodžie v Jičíne. Čeká vás HOSTINA NA TRŽIŠTI BIZARNOSTI s podivnými trhovci, fantaskními bytostmi, hodovními hrátkami a rozmanitou hudbou. V neděli se koná taky třetí ročník obnovené tradice masopustu ve Slaném.