co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

Koronavirus omezil vstupy do turistických atraktivit

Nová vládní epidemiologická opatření výrazně ovlivní projekt VSTUPY ZDARMA. Mnohé z atraktivit nebudou kvůli koronaviru přístupné. Ode dneška je uzavřená Zoo Ostrava, od pondělí pak všechny hrady, zámky, muzea a galerie.

Vstupy do turistických atraktivit zdarma měly platit podle nastaveného plánu až do konce října. Vládní krizová opatření budou mít významný vliv na tento projekt. Většina turistických atraktivit bude muset od pondělí 12. 10. úplně uzavřít provoz pro návštěvníky. Otevřená zůstanou jen některá místa. Jedná se například o Vodní mlýn Wesselsky, prohlídku Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, rozhlednu Bílov nebo vysílač na Pradědu. „Situace se může časem změnit i tam, proto opět apelujeme na návštěvníky, aby si před každým výletem nejprve ověřili, nejlépe na webových stránkách konkrétní atraktivity, zda je otevřeno a jaký režim tam platí. Mrzí mě, že bude většina atraktivit uzavřená, opět to negativně ovlivní cestovní ruch. V tuto chvíli je však bezpečnost návštěvníků a omezení šíření nákazy prioritou,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Projekt Vstupy do atraktivit Moravskoslezského kraje zdarma měl za cíl oživit oblast cestovního ruchu po nepříznivé první polovině letošního roku. Dle reakcí provozovatelů se kraji podařilo cíl splnit. Jen během měsíce září přilákal na naše památky rekordní počty návštěvníků, z čehož profitovaly i provozovny v okolí zapojených památek a atraktivit.