co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

DNY MĚSTA Bruntálu 2024

14.06.2024 14:00
centrum města

Městské slavnosti - Dny města Bruntálu se letos uskuteční jako každý rok v červnu. Tentokrát je termín pátek 14. a sobota 15. června. Po oba dny bude náměstí Míru dějištěm pestrého festivalového programu. Objeví se velká jména české popové scény ale také mladé kapely. Hudebníci, kteří se vystřídají na podiu, jsou zárukou rozmanitosti žánrů.
PÁTEK 14. 6.
Oslava 70. výročí Střediska volného času
První program pátečního dne městských slavností bude patřit oslavě 70 let činnosti Střediska volného času v Bruntále. Organizace připraví zábavný a naučný program pro děti a rodiny až do odpoledních hodin.
Tereza Záhorová
Teprve šestnáctiletá rodačka z Bruntálu zazpívá populární české i zahraniční písně v úvodu Dnů města Bruntálu, v pátek 14. června. Tereza pochází z muzikantské rodiny, k hudbě byla vedena od malička. Již v mateřské škole navštěvovala základní uměleckou školu, kde se věnovala nejen zpěvu, ale také hře na klavír. Má už za sebou několik úspěchů v různých pěveckých soutěžích např. v roce 2021 se stala finalistkou mezinárodní soutěže Sanremo junior. Loni v pořadu Československo má talent sklidila velký úspěch a pochvalu poroty i diváků. V současné době studuje populární zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Rozálie
Mladá akordeonistka, herečka a tanečnice Rozálie, celým jménem Rozálie Havelková svým syrovým projevem získává přízeň publika na všech koncertech. Bude první vlaštovkou v hudebního programu Dnů města. V roce 2022 se dostala do nejužší nominace Cen Anděl v kategorii Objev roku s albem Korzetiér.

58G
Jsou jiní a nestydí se za to. 58G si budují výsostnou pozici mimo zavedené struktury domácího rapu.. Na podzim 2022 vydali 58G debutové album “City park”. Na Dnech města v Bruntále Přivítáme tento jihlavský kolektiv, který se těší velké pozornosti fanoušků.

O5 & Radeček
Kluci z hor – Radečci jsou kluci z Jeseníků, kde už víc než 25 let skládají muziku a písničky, které určitě znáte. Jejich nejnovější song se jmenuje Hory a je věnovaný všem, kteří mají k horám vztah. Singl byl vyhlášen Písní roku v anketě Český slavík 2023 a akademici ji zařadili do širší nominace na Cenu Anděl jako Skladbu roku. Patří k nejžádanějším koncertním kapelám.

Domácí kapely THE PANT a MARATON
Příznivce tvrdé muziky potěší na Dnech města i dvě domácí rockové kapely. V páteční večer to bude hard rockové trio The Pant – má za sebou přes 800 živých vystoupení nejen u nás. V sobotu pak rocková skupina Maraton z Horního Benešova – mimo vlastní tvorby zahraje písně nejznámějších tuzemských i zahraničních kapel. Koncert připomene už 45 let působení kapely.

Bez Schematóv – hosté z Opole
Do Bruntálu přijede na Dny města zahrát mladá polská kapela s názvem Bez Schematów. Dorazí z partnerského města Opole. Jak název kapely vypovídá jejich každý koncert je originální, protože nemají žádné herní vzory. Frontmanem kapely je rapper Dominik Pietrzak.

KYS x Pishta
KYS a Pishta jsou nový objev z Bruntálu. Toto rapperské duo představí své nové EP “TANDEM”, které se dotýká mnoha žánrů. Město Bruntál je fanouškovská základna těchto vycházejících hvězd. V rámci vystoupení bude zakomponován i DJ set současné mladé hudby. Uzavřou páteční program 14. června na městských slavnostech na náměstí.

SOBOTA 15. 6.
Sobotní dopolední program – dechovka, sbor i cimbálovka
Sobotní dopoledne na Dnech města bude patřit nejen seniorům protože i v Městském dechovém orchestru hrají mladí muzikanti. Originální bude vystoupení Smíšeného pěveckého sboru Bruntál, které pak vystřídá krojovaná Cimbálová muzika Josefa Marečka z Tenic u Uherského Hradiště.

Heimat
Opavská kapela je dalším uskupením v němž můžeme vidět hrát na klávesy ředitele bruntálské ZUŠ Václava Kramáře. V hudbě kapely Heimat poznáte vlivy jazzu, alternativního rocku, electra a world music. Osobitý zvuk tvoří africké bubny, perkuse, saxofon, syntezátory, kytara, zpěv.

Josef Vojtek
Frontman kapely Kabát se na Dnech města Bruntálu představí ve svém sólovém projektu. Josefa Vojtka poznáte jinak než jste zvyklí. Při jeho koncertě si vzpomenete na známé muzikálové a světové skladby. Energický hlas a charizma Josefa Vojtka vám umožní úžasný zážitek z koncertu.

Marie Rottrová

Veliká dáma české hudební scény přezdívaná Lady Soul bude vzácnou návštěvou Dnů města v Bruntále. Legenda přichází a přivítáme ji s radostí v sobotní podvečer oslav. Těšit se můžete na největší hity jako Lásko voníš deštěm, Skořápky ořechů, Večerem zhýčkaná, S tím bláznem si nic nezačínej…

Dunaj
Začínal v bruntálské dechovce a vystřídal několik známých kapel – bubeník Pavel „Koudyš“ Koudelka přijede do Bruntálu opět zahrát, tentokrát s kapelou Dunaj. V začátcích byl Dunaj z důvodu neexistence vhodnějšího termínu klasifikován jako art rock, později se ujalo označení brněnská alternativa. Skupina Dunaj odehrála velké množství koncertů na festivalech a v klubech v zahraničí.

Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty
Jsme rádi, že účast na Dnech města Bruntálu letos potvrdil autor a tvůrce Tajuplného světa podivuhodných her Jiřího Šebesty. Tentokrát půjde o větší variantu Herního parku, kde malí i velcí mohou vyzkoušet deset her. Jde o netradiční dovednostní hry, místy až v nadlidských velikostech, které se většinou obsluhují v aktivní stojící poloze. Jsou určeny pro všechny od 4 do 107 let. Herní mechanismy mají základ v jednoduchých principech, jsou však kombinovány vtipným autorským podáním. Budou umístěny na zeleném prostranství ve Fügnerově ulici celý sobotní den.

Taneční vystoupení dětí, mladých i seniorů
Bohaté taneční vyžití nabízí ve městě několik tanečních škol, kluby a zájmové kroužky. V rámci městských slavnostní se přestaví některé z nich. Taneční škola In Motion pod vedením Robina Valáška a nová taneční skupina JustFeel-It! pod vedením Laury Krausové vystoupí v sobou odpoledne a Aktivní senioři Bruntálu v dopoledním programovém bloku. . Všichni předvedou to nejlepší z jarních tanečních soutěží a tréninků. Máme se na co těšit.

PROGRAM
pátek 14. 6. 2024
od 13 hod. 70 let SVČ Bruntál

15. 00 hod. Tereza Záhorová

16.15 hod. Rozálie

18. 00 hod. 58G

20.00 hod. O5&Radeček

22.00 hod. The Pant

23.30 hod. Bez Schematów (Opole)

0.30 hod. KYS x Pishta

sobota 15. 6. 2024
9.00 hod. Dechový orchestr města Bruntálu

10.00 hod. Smíšený pěvecký sbor Bruntál

11.00 hod. Cimbálová muzika Josefa Marečka

13.30 hod. Heimat

14.40 hod. Just Feel-It! - taneční vystoupení

15.00 hod. Josef Vojtek

16.00 hod. In Motion – taneční vystoupení

18.00 hod. Marie Rottrová

20.00 hod. Dunaj

22.00 hod. Maraton

Více informací : 
DNY MĚSTA Bruntálu 2024

Další akce

Armádní muzeum Žižkov - otevřeno celoročně a vstup je ZDARMA
17.10.2023 12:00

Armádní muzeum Žižkov bylo otevřeno pro veřejnost v pátek 28. října 2022 a hned následující dny ukázaly, že zájem je mimořádný. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti a také rozsahu expozic nabízíme...

Letecké muzeum Kbely - sezona 2024
04.05.2024 10:00

Muzeum bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha-Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918.

Početností a...

Vojenské technické muzeum Lešany - sezona 2024
25.05.2024 09:30

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou, v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren, se od roku 1996 nachází expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha....

Výstava ilustrací: Natali Santini - Hvězdná záře (Lovosice)
29.05.2024 17:00

Výstava „Hvězdná záře“ švédské ilustrátorky, malířky, zpěvačky a básnířky Natali Santini se uskuteční v prostorách Pfannschmidtovy vily v Lovosicích. Tématem této expozice je všudypřítomná zář,...

Výstava stanů a turistického vybavení
31.05.2024 10:00

Na pražském výstavišti v Letňanech dnes začíná největší výstava stanů a kempingového vybavení ve střední Evropě. Oproti loňsku nabídne širší nabídku zboží, včetně oblečení a bot. Vstup i parkování...

Obchodní centrum láká návštěvníky na léto plné sportu a novou lezeckou stěnu
06.06.2024 15:00

V obchodním centru Westfield Chodov vzniká nová lezecké stěna na bouldering. Slavnostní zahájení jejího provozu proběhne 6. června od 15.00 hodin a následně bude stěna zdarma přístupná veřejnosti...

62. výstava léčivých rostlin - Zelený dotek aneb Léčivý potenciál zahradní terapie
13.06.2024 10:00

Součástí letošního ročníku výstavy léčivých rostlin v Centru léčivých rostlin, Údolní 74, Brno - střed je venkovní a vnitřní výstava přibližující zahradní terapii.
K vidění budou léčebně a...

Výstava BE PROUD BE YOU přibližuje osobní příběhy zástupců LGBT+ komunity
13.06.2024 10:00

Červen patří již tradičně oslavě diverzity a rovnosti LGBT+ komunity. Fashion Aréna se tento rok spojila s platformou sbarvouven.cz, která poskytuje podporu osobám na cestě coming outem. Výsledkem...

Christine de Grancy. Vypůjčení bohové, kamenní Vídeňané
14.06.2024 10:00

Renomovaná rakouská fotografka Christine de Grancy představí svou působivou sérii černobílých fotografií symbolických postav na střechách nejznámějších vídeňských budov. Výstava je zajímavým...

Léto v Metropoli: Ninja park a další zábava pro děti i dospělé
15.06.2024 15:00

Máte doma malého milovníka bojových umění, Ninja faktoru nebo snad želv Ninja? Tak to musíte zavítat do nákupního centra Metropole Zličín, kde na malé i větší bojovníky od 15. června do 15. září...