co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného

V sobotu 1. října se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskuteční Dětský den

V sobotu 1. října se ve Vojenském technickém muzeu Lešany opět uskuteční Dětský den, při kterém si mohou účastníci z řad dětí a mládeže vyzkoušet své dovednosti a znalosti v celém spektru soutěží. Lešanské muzeum otevírá své brány již v 9 hodin a 30 minut a vstup na celou akci je ZDARMA.
Hned po otevření bran Vojenského technického muzea Lešany v sobotu 1. října v 9.30 budou všem účastníkům rozdávány soutěžní listy s mapou stanovišť, programů a pravidel dětského dne. Tyto soutěžer pak na jednotlivých stanovištích budou probíhat od 9.40 až do 14.30. Není nutné se účastnit všech soutěží, stačí jen určitý limitní počet získaných bodů.

Celkem najdou návštěvníci, respektive soutěžící Dětského dne v lešanském areálu na dvě desítky soutěžních stanovišť:
Překonávání lanové dráhy
Hod granátem na cíl
Skládání puzzle na čas
Airsoftová střelnice dlouhé zbraně
Airsoftová střelnice krátké zbraně
Vzduchovková střelnice
Překonávání zamořeného území s pomocí koberců
Překonávání zamořeného území s pomocí masek
Navigace – nalezení a dojití k cíli
Rozborka a sborka SA vz. 58
Vědomostní soutěž 1,2,3 (tři různá témata)
Překážkový běh v kanadách s batohem na zádech
Rozcvička – kliky, dřepy
Hod granátem na přesnost
Ozubené soukolí a motor – sestavení
Skotská opice –překonání tzv. opičí dráhy
Bludiště
Přesný hod
Veselý drát – soutěž ve zručnosti

Během Dětského dne bude připravena také statická ukázka historické bojové techniky, a to až do třetí hodiny dopoledne – ukázka bude k vidění v dolní části lešanské arény, u jejího vjezdu. Samozřejmě je možné během dne procházet všemi výstavními halami VTM Lešany, kde je vystavena těžká vojenská technika – tanky, automobily, bojové systémy, ale také raketové systémy a další zbraně.
Na ploše před arénou se také představí ve statické ukázce bojová technika Armády České republiky. K vidění bude obrněný bojový transportér Pandur a vozidla Land Rover Kajman a Iveco.
V celém areálu lešanského muzea budou vedle soutěžních stanovišť k vidění i ukázky historických zbraní, ukázky uniforem, výzbroje, výstroje, speciální výstroje, technologického vybavení, velitelských potřeb a dalších zajímavostí US ARMY, britské, československé a pruské armády, včetně možností vyzkoušení výstroje a výzbroje.
Kdo má zájem vidět těžkou vojenskou techniku v akci, ten se může mezi 14.30 až 15.00 přijít podívat na dynamické ukázky vojenské techniky v lešanské aréně.
Od 15.30 až do 16.30 pak v aréně budou probíhat jízdy v historické vojenské technice pro účastníky Dětského dne, a to na základě poukázek zakoupených za tzv. Lešanské kačky v místním obchůdku.
Závěr Dětského dne je naplánován na 17.30.